Skip to content

Kiedy nasze finanse nie są zbyt dobre, po pomoc idziemy zwykle do firmy pozabankowej. Oferuje ona zwykle atrakcyjne pożyczki online na raty, dzięki którym możemy poprawić swoją sytuację finansową w znaczący sposób. Dzięki temu, że zaciągane zobowiązanie jest długoterminowe, będziemy mieli sporo czasu na jego spłatę. Pozwoli to na zgromadzenie wszystkich funduszy, których potrzebujemy. Dla osób, które mają tymczasowe problemy finansowe, pożyczki online na raty na pewno będą bardzo dobrym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać.

Najchętniej zaciągane są zobowiązania, które udzielane są na dowód osobisty. Jest to najszybszy sposób na pozyskanie pieniędzy, ponieważ nie wiąże się z żadnymi długo trwającymi formalnościami. Jednak należy pamiętać, że zwykle są to niewielkie pożyczki online na raty, maksymalnie sięgające 2 tysięcy złotych w najlepszym przypadku. Aby rozpocząć procedurę ubiegania się o takie pożyczki online na raty, należy wypełnić formularz umieszczony na stronie firmy pozabankowej. Jego wypełnienie zajmie nam zaledwie kilka minut. Wysyłając taki wniosek rozpoczynamy proces weryfikacyjny, dzięki któremu można będzie liczyć na pozyskanie pieniędzy, których potrzebujemy. Firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski szybko, aby zapewnić klientowi szybki dostęp do gotówki. Ich działalność bardzo podoba się klientom, ze względu na szybkość działania.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę na dowód?

Podstawowym warunkiem, jaki klient musi spełnić jest posiadanie dowodu osobistego. Chyba nikogo to nie dziwi w przypadku pożyczki online na raty udzielanej na dowód osobisty. Tym samym klient spełnia automatycznie kolejny warunek, czyli posiadanie polskiego obywatelstwa oraz stały adres zameldowania, który jest wymagany do wydania dowodu osobistego. Wypełniając wniosek o pożyczki online na raty, zostaniemy poproszeni o podanie kilku danych znajdujących się na dowodzie. Będzie to przede wszystkim numer i seria dowodu osobistego oraz PESEL. Oprócz tych podstawowych kwestii, powinniśmy także posiadać numer telefonu, a także e-mail. Te dwie formy kontaktu są najbardziej preferowane przez firmy pozabankowe. Realizacja pożyczki online na raty odbywa się zazwyczaj przez przelew, dlatego musimy posiadać własny rachunek bankowy, na który firma pożyczkowa będzie mogła przelać nam pieniądze. Spełniając te wszystkie wymagania, będziemy w stanie pozyskać pieniądze, których potrzebujemy.

Pożyczka bez zaświadczeń

Dzięki temu, że firmy pożyczkowe chcą udzielać pożyczki online na raty bardzo szybko, nie potrzebują żadnych zaświadczeń od klienta, aby rozpatrzyć wniosek pozytywnie. Wystarczy im jedynie dowód osobisty. Pożyczkodawca na pewno nie poprosi nas o dodatkowe dokumenty potwierdzające źródło dochodów czy stan zatrudnienia. Te aspekty zupełnie nie interesują firmy pożyczkowej, co znacząco skraca czas oczekiwania na wydanie decyzji o tym, czy pożyczki online na raty zostały nam przyznane. Jest to również pozytywne ze strony klienta, który nie musi nikogo informować w miejscu pracy, że zaciąga takie zobowiązanie.