Skip to content

Zdarza się, że z naszymi finansami jest wszystko w porządku, a i tak nie dostajemy pożyczki. Nie spłacamy też żadnych innych zobowiązań, ani nie mamy żadnych długów. W takiej sytuacji zastanawiamy się, w czym tkwi problem. Jest parę wyjaśnień takiej sytuacji.

Błędy związane z danymi lub przelewem weryfikacyjnym

Zdarza się, że przez pomyłkę ominiemy jakieś pole w formularzu rejestracyjnym. To już jest wystarczający powód do odrzucenia naszego wniosku o pożyczkę. Musimy też uważać na wszelkie literówki, bo to też zadziała na naszą niekorzyść. Każda nieścisłość wiąże się z odrzuceniem naszego wniosku, więc lepiej sprawdzić formularz dwa razy, zanim go zaakceptujemy. Nie warto też wpisywać nieprawidłowych danych, bo to też będzie zweryfikowane i przyczyni się do odrzucenia naszego wniosku. Wszystkie podane informacje mogą zostać w każdym momencie zweryfikowane przez pożyczkodawcę. Na koniec nie zapominajmy o przelewie weryfikacyjnym, bo jest wymagany do otrzymania pożyczki. Wyjątek stanowią firmy, które umożliwiają inne metody potwierdzania tożsamości klienta. Pamiętajmy, że przelew musi być wykonany z osobistego konta, które jest założone tylko na nas. W przeciwnym razie, nasz wniosek zostanie odrzucony.

Niespełnienie wymagań formalnych

Wszystko zrobiliśmy poprawnie, nasze dane się zgadzają, a mimo to wniosek został odrzucony. Warto więc sprawdzić, czy spełniamy wymagania formalne, bo to też może być przyczyną odrzucenia wniosku.